Zaginiona w Panola County w Teksasie

Podczas gdy zaginięcia większości osób są zgłaszane na policję po tym, jak bliscy zdali sobie sprawę, że zniknęli, sprawa Lauren Colvin Thompson jest inna: policja zaczęła jej szukać, zanim kobieta zaginęła.

„10 stycznia o godzinie 14:24 operator numeru 911 odebrał telefon od kobiety, która informowała, że przebywa w zalesionej okolicy, i twierdziła, że ​​ktoś ją goni” – donosi szeryf Panola County (Teksas) Kevin Lake w rozmowie z Dateline. „W tle słychać było szum i było jasne, że kobieta biegnie.”

Szeryf Lake donosi również w Dateline, że dzwoniąca przedstawiła się jako Lauren Colvin Thompson, wydawała się „zdezorientowana”, i poinformowała operatora, że uciekła ze swojego samochodu. Poprzez rozmowę telefoniczną policja szybko określiła ogólny obszar, z którego dzwoniła Laura i zlokalizowali jej pojazd w ciągu kilku minut. Utknął w błocie na poboczu drogi w dzielnicy Rock Hill poza obszarem Panola Country.

„Połączenie z numerem 911 trwało 21 lub 22 minuty”, donosi szeryf Lake. Dateline nie dotarło do zapisu rozmowy, ponieważ służby twierdzą, że nadal stanowi część zabezpieczonego dowodu w sprawie. Podczas gdy operator 911 nadal miał Lauren na linii, policja skontaktowała się również z ludźmi, z którymi Lauren przebywała wcześniej.

„Jedna z osób powiedziała nam, że byli w okolicy, podobno łowiąc ryby” – relacjonuje szeryf Lake. Znajomy był w samochodzie z Lauren, kiedy zjechała z drogi. „Według jego relacji, powiedział jej, że idzie do domu po pojazd, który mógłby wyciągnąć ich z błota, ale ona pobiegła do lasu”.

(Średnie opady deszczu w Panola County w styczniu są bardzo wysokie) Ponad 10cm ze średnią temperaturą między 10 a 3 stopni.

Trudno mi jest sobie wyobrazić ludzi w Panola County, którzy wybierają się łowić ryby w miejscowych stawach i potokach w styczniu.

A więc mężczyzna, który twierdzi, że był wtedy z Lauren, powiedział, że ​​łowili ryby …… w styczniu było zimno i bardzo deszczowo. Powiedział, że straciła kontrolę nad swoim pojazdem i utknęła. Potem poszedł do domu, żeby zabrać inny pojazd, żeby ją wyciągnąć? Naprawdę oczekujesz, że ludzie uwierzą w ten nonsens? Czy w pojeździe Lauren były akcesoria do wędkowania, przynęty lub ryby? Czy posiadała w ogóle licencję połowową?

Szeryf Lake twierdzi, że chociaż służby nikogo nie wykluczają, „nie mają żadnych informacji, które pozwoliłyby im twierdzić”, że ludzie, z którymi Lauren w tym czasie przebywała, mieli coś wspólnego z jej zniknięciem. Dodał, że służby uważają, że rozmowa z operatorem 911 została zakończona, bo bateria w telefonie Lauren wyczerpała się.

„Myślimy o niej i modlimy się, aby odnalazła się cała i zdrowa. Jej samochód został odnaleziony, ale helikopter DPS szukający jej nie wykrył temperatury ciała. Szukający także nie znaleźli. Czy ktoś ją śledził i porwał??? Jestem pewna, że biuro szeryfa nie ujawnia wielu rzeczy. Czy były tam inne ślady opon, ślady stóp, itd. Ludzie nie rozpływają się w powietrzu. Są porywani. Powiedziano mi, że obszar, w którym się znajdowała, nie jest zbyt bezpieczny. ? Czy są jakieś domy w pobliżu? Czy zostały przeszukane? To pytania, o których myślę wraz z rodziną. Modlitwy o bezpieczny i rychły powrót ”- Cindy Stuart

Poszukiwania 32-letniej samotnej matki trójki dzieci rozpoczęły się tego popołudnia. Pojazdy terenowe i przeszkolone psy przeczesały teren, a służby pozostały tam przez pierwszą noc. – powiedział szeryf Lake.

Następnego ranka, trzy godziny drogi stąd, w Fort Worth w Teksasie, matka Lauren, Torie Colvin, obudziła się i zastała wiele nieodebranych połączeń z biura szeryfa.

„Ja i mąż oddzwoniliśmy do nich, a oni zapytali, czy Lauren się z nami kontaktowała” – powiedziała Torie w rozmowie z Dateline. “Odpowiedziałam, że nie. Powiedzieli, że poprzedniego dnia otrzymali zgłoszenie na 911, a ona sama zaginęła.

Tymczasem Panola County nie pozwala

Texas EquuSearch na prowadzenie jakichkolwiek operacji.

Co mówią krytycy

Poufny informator z otoczenia szeryfa mówi nam, że wszystkim grupom poszukiwawczym i ratowniczym odmówiono dostępu. Szeryfowi zależy jedynie na rozgłosie medialnym.

Inna osoba, która pragnie pozostać anonimowa, powiedziała nam, że szeryf Kevin Lake wypowiedział się wcześniej w artykule o innej zaginionej starszej kobiecie w Panola w 2009 r., że ubolewa, że zaginiona nie zostawiła odzieży lub buta, aby móc potwierdzić, czy była w okolicy. W niedawnym artykule na temat Lauren powiedział natomiast, że znaleziono „but”, a później potwierdził, że to but Lauren. Czy szeryf próbuje w ten sposób powiedzieć, że Lauren była w tej okolicy? Czy może wie więcej niż mówi? A może ten but został tam umieszczony, żeby zbić wszystkich z tropu?

Ron Clinton był szeryfem w Panola County przez 2 miesiące, zanim został oskarżony, a następnie aresztowany przez FBI i Texas Rangers, bo zdefraudował fundusze biura szeryfa w wysokości około 810 dolarów. Inne źródło podawało, że został usunięty z powodów politycznych. Kevin Lake został mianowany nowym szeryfem i do dziś pozostaje na tym stanowisku.

Co więcej, źródła twierdzą, że Kevin Lake posiada prywatny zakład przetwórstwa mięsnego, który był kiedyś otwarty do zwiedzania. Ta informacja została potwierdzona. Jednak twierdzenie, że być może zaginione osoby były tam utylizowane, wydaje się oburzające. Było to sugerowane przez więcej niż jedną osobę. Oglądali za dużo Rodziny Soprano? Czy może coś w tym jest?

Rodzina Lauren Thompson oferuje nagrodę w wysokości 50000 dolarów za informacje prowadzące do jej odnalezienia / bezpiecznego powrotu.

Zaginiona, samotnie wychowująca matka trójki dzieci z Teksasu, Lauren Elizabeth Thompson (32 lata), jest białą kobietą, ma około 168cm wzrostu i waży około 60 kg. Ma brązowe włosy i brązowe oczy. Thompson była ostatni raz widziana w ciemnych spodniach lub leginsach i ciemnej bluzie z kapturem.

Rodzina przeżywa koszmar, a my modlimy się o siłę by ich wspierać i wskazówki, które umożliwią sprowadzenie Lauren do domu. Jeśli masz jakieś informacje, zadzwoń pod numer 903-693-0333.

Według biura szeryfa, ekipy poszukiwawcze z DPS, Texas Rangers, Texas Parks and Wildlife, Texas Forest Service oraz biuro szeryfa przeprowadziły rozległe przeszukania terenu. Dział lotnictwa Texas DPS również przeszukał ten teren. Jeden z butów należących do Lauren Thompson został podobno znaleziony w lesie.